×

İş Ayakkabısı

 

 

 

 

İş Güvenlik Ayakkabısı ile Güvenliği Adımlarınıza Taşıyın

İş güvenliği ayakkabılarının dayanıklı ve sağlam olması, çalışma ortamlarında tercih edilmesi gereken en önemli faktördür. Yaz aylarında da kullanılabilecek olan yazlık iş güvenlik ayakkabısı modelimiz karşınızda.


2 Items

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
sayfa başı

İş Güvenlik Ayakkabısı Neden Kullanılmalıdır?

İş güvenlik ekipmanlarından biri olan iş güvenlik ayakkabıları iş güvenliğinin sıkı bir şekilde uygulanması gereken alanlarda çalışan kişiler için önemli bir ekipmandır. Hem kanunen hem de çalışanların güvenliği için giyilmesi zorunludur.

 

İş Güvenlik Ayakkabısının Önemi

İş güvenlik ayakkabıları endüstriyel ortamlarda, ayaklara alınan darbeleri minimuma indirmek için gereklidir. Yapılma amacı ayaklara herhangi bir şeyin düşme, çarpma olasılığına karşı ayak ve ayak parmaklarını korumaktır. Eğer darbe riski fazlaysa çelik burunlu ayakkabılar tercih edilmelidir.

Riskli Meslekler İçin İş Güvenlik Ayakkabısı

İş güvenliği ayakkabıları;

 • Ağır sanayi
 • Hafif sanayi
 • Metal sanayi
 • Gıda ve hijyen sektörü
 • Hizmet sektörü
 • İnşaat sektörü
 • Enerji sektörü
 • Otomotiv sektörü
 • Lojistik sektörü
 • Maden sektörü
 • Tersane ve fabrikalar gibi birçok sektörde kullanılmaktadır.

Kullanıldığı sektöre göre özellikleri değişmekle beraber hemen her sektör için iş güvenliği ayakkabıları bir gerekliliktir.

İşteTişört olarak sizlere uygun fiyatlı ve dayanıklı yazlık ve kışlık iş güvenliği ayakkabıları sağlıyoruz. Pars HSC Çelik Burunlu İş Ayakkabısı darbeye dayanıklı yapısı ile uzun süreli kullanım için uygundur ve suya ve yağa karşı oldukça dayanıklıdır. Üst düzeyde iş güvenliği için kaymayı önleyen tabanı mevcuttur. Nefes alabilen yarma deriden imal edildiği için çalışırken ayaklarınızın rahat etmesini sağlar. Çift yoğunluklu poliüretan taban teknolojisine sahiptir ve yağ ve petrole karşı dayanıklıdır.

 

36 – 45 numara aralığından size uygun olan ölçüyü seçerek siparişinizi verebilirsiniz.

 

İş Güvenlik Ayakkabısı Modelleri

İş güvenliği malzemeleri arasında en çok kullanımına ihtiyaç duyulanlar iş güvenliği ayakkabıları ve iş güvenliği eldivenleridir. Yapılan araştırmalara göre ülkemizde yaşanan iş kazalarında en çok zarar gören kısım ayaklardır. Bu yüzden iş güvenliği açısından iş güvenliği ayakkabısının kullanımı oldukça önemlidir. Bütün firmaların, faaliyette olduğu iş türüne göre ayrı ayrı çalışma riskleri bulunmaktadır. Bu risklerin sınıflandırılması ile birlikte iş güvenliği açısından hangi özellikte iş güvenliği ayakkabı kullanılacağı uzman kişiler tarafından analiz edilip seçilmelidir. 

Her çalışma şartına göre birçok iş güvenlik ayakkabı modeli bulunmaktadır. Bu modeller genel olarak tabanlarına göre s1-s2-s3 sınıfı olarak ayrılırlar. S1 sınıf iş güvenlik ayakkabı modeli daha çok kuru ortamlar için uygun, s2 modeller ise ıslak zeminde daha çok tutunma sağlamaktadır. Bununla birlikte s3 tabanlı ayakkabı modellerinde ise anti-statik elektrik akımı önleyen bir malzeme bulunmaktadır.

Toptan İş Güvenlik Ayakkabısı Fiyatları Nedir

İş güvenliği ayakkabıları, İş yerinde olası kazaları önlemede en önemli ekipmanlar arasındadır. Bu sebeple firmaların iş sağlığı ve güvenliği departmanları işçi kazalarını minimumda tutmak için firma mevcut depo stoklarının her zaman eksiksiz olması için gayret gösterir. Mevcut stoklar için toptan alımlar oldukça güvenli bir hareket olacaktır. Alınacak tüm iş güvenliği ayakkabıları aynı modelde olacağı için toptan alımlarda birim fiyat daha da düşecektir. Toptan alınacak ürün sayısı ne kadar artarsa o kadar fazla iskonto uygulanacaktır. Toplu iş güvenliği ayakkabıları alımları için sitemizde bulunan iletişim kanallarından bize ulaşabilir, size özel toplu alım avantajlarından faydalanabilirsiniz.

Rahat Ortopedik İş Ayakkabıları

İş sahasında çalışan işçilerin sahip olduğu kişisel koruyucu donanımların risk önleyici özellikleri yanında konforları da oldukça önemlidir. Özellikle hava şartlarının etkisinin görüldüğü iş sahalarında çalışan işçiler, belirli süre çalıştıktan sonra üzerindeki koruyucu ekipmanın olumsuz etkileriyle başbaşa kalabilirler. Bu sebeple özellikle iş ayakkabıları konusunda rahat ortopedik özellikte olanlar tercih edilmelidir. Bu tarz ayakkabılar hem işçi sağlığını olumlu etkiler hem de işlerin aksamamasına imkân verir. 

Sitemizde bulunan iş güvenliği ayakkabı bölümünde; rahat nefes alan, ortopedik ve işçinin çalışma ortamda yüksek tempoda ve uzun sürede çalışmasına olanak tanıyan modeller sunulmuştur. 

Kompozit Çelik Burunlu İş Ayakkabısı

İş ayakkabıları, birçok koruyucu özelliğine göre sınıflandırılmaktadır. Özellikle kompozit çelik burunlu iş ayakkabıları 200 joule güce kadar darbe emici özelliktedir. Bununla birlikte bu ayakkabılar; teri emer ve ayakların hava alıp ayakkabı içerisinde rahat etmesini sağlar.

Kompozit çelik burunlu iş ayakkabıları, iş sahalarında en çok talep gören ve işveren tarafından iş sağlığı ve güvenliği şartnamelerinde mutlaka sahip olunması gereken kişisel koruyucu ekipmanları arasındadır.

İş Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır

İş ayakkabıları, kullanıldığı alandaki risk unsurları dikkate alınarak tercih edilmiş olmalıdır. İş ayakkabıları darbelere dayanıklı olması ile birlikte konforlu, ortopedik, nefes alır özelliklere sahip olması gereklidir. Çalışma ortamlarındaki şartların da talebi yönlendirdiği iş ayakkabılarında kompozit çelik burun oldukça önemli bir ayrıntıdır. Sitemizde bulunan tüm iş ayakkabıları TSE tarafından EN ISO 20344 standardına sahip olup Avrupa’da geçerli CE sertifikasına sahiptir. Tamamıyla yüksek kaliteli malzemelerden üretilmiş ve darbelere dayanıklı bu ayakkabıları satın almak isterseniz sitemizi ziyaret edip kolayca alım gerçekleştirebilirsiniz.

İşte Tişört ekibi olarak bu yazımızda iş güvenlik ayakkabısı modelleri hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştık. Umarız faydalı olmuştur. Eğer sizde kaliteli ve güvenilir toptan iş güvenlik ayakkabısı satın alımı gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız sitemizde bulunan iş güvenlik ayakkabısı modelleri seçeneklerine göz atabilirsiniz. İş güvenlik ayakkabısı modelleri ve modelleri ile ilgili daha detaylı bilgi alabilmek ya da sipariş verebilmek için sitemizde bulunan iletişim kanallarından bizimle irtibata geçebilirsiniz. 

Tüm Görsel ve Marka Hakları Saklıdır, İzinsiz kullanım durumunda yasal haklarımızı korumak içim işlem yapılmaktadır.