×

Mandala Baskılı Tişörtler

7 Items

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla
 1. Kaplumbağa Desenli Mandala Tişört
  Kaplumbağa Desenli Mandala Tişört
 2. Fil Desenli Mandala Tişört
  Fil Desenli Mandala Tişört
 3. Patterned Mandala T-Shirt
  Mandala Desenli Tişört
 4. Kurt Desenli Mandala Tişört
  Kurt Desenli Mandala Tişört
 5. Kelebek Desenli Mandala Tişört
  Kelebek Desenli Mandala Tişört
 6. Zebra Patterned Mandala T-Shirt
  Zebra Desenli Mandala Tişört
 7. Panda Patterned Mandala T-Shirt
  Panda Desenli Mandala Tişört
sayfa başı

Mandala Nedir?

Mandala demek, Asya kültürlerinde manevi ve ritüel bir sembol demektir... Farklı kültürlerde bulunan ve hem sanatsal hem de ruhsal olarak birçok amaç için kullanılan çeşitli mandala türleri vardır.

Budizm ve Hinduizm inançlarında evrenin yapısını sembolize ettiği düşülen mandalalar inanç sistemleri içerisindeki dini ritüeller ve meditasyonlar için kullanılıyor. Mandalanın kelime anlamı ise çemberdir. Kelimenin kökeni ise "manda" enerji/öz, "la" kap olarak biliniyor. Kısaca enerjiyi tutan kap anlamına geldiğini görüyoruz.

Mandala tarihinin 40.000 yıl öncesine dayandığını mağara duvarları üzerine çizilmiş ve boyanmış olan mandala kalıntılarından anlıyoruz. Batı Tibet’teki Khartse Vadisinde bulunan mağarlar içerisinde bin yıllar öncesine ait mandala kalıntılarına rastlamak mümkün. Mandala çizimi için belirli bir sistem vardır. Bu sistem merkeze işaretlenen noktanın çevresine halkalar ve istenilen her şeklin örüntüsü halinde oluşan dairesel bütünlük sistemidir.

Mandala çizmenin en önemli kuralı her zaman ortadan başlanmasıdır. Orta nokta "ben" i simgeler. Meditasyon için çizilen mandalalar kişinin özünden evrene doğru ilerleyişini temsil eder. Çizimin ardından orta çıkan şekil istenilen renklerle boyanabilir. Mandala boyama bir yaratıcılık dönemi, varoluşsal düşünceler ve derin bağlantılar süreci olarak tasvir edilir.

Mandala Baskılı Tişört

Mandala Öğretimi Öğretim mandalaları semboliktir ve her şekil, çizgi ve renk, felsefi veya dini bir sistemin farklı bir yönünü temsil eder. Öğrenci, öğrendiği her şeyin görsel bir sembolizasyonunu yansıtan tasarım ve yapım ilkelerine dayanarak kendi mandalalarını yaratır. Mandalaları öğretmek yaratıcıları için renkli zihinsel haritalar görevi görür. Bizde bu desenleri toplayıp sizler için mandala baskılı tişörtler tasarladık.

Tişört özellikle yaz aylarında sık tercih edilen bir üst giyim ürünüdür. Tişörtler kadın erkek fark etmeksizin her yaş grubundan kişiye hitap eder. Tişörtler baskılı veya baskısız olarak tercih edilebilir.

Mandalaların tişörtler üzerinde de çok hoş durduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden mandala baskılı tişört çeşitlerimiz bulunmaktadır. Ürünlerimiz beyaz tişört üzerine dijital baskı yöntemi ile hazır mandala desenlerinin baskılanmış halidir. Tişörtlerimiz 1. sınıf penye kumaşlardan imal ediliyor. Tişörtlerin en önemli özelliği ise boyanabilir olması. Mandala baskılı tişörtler özgün şekilde boyanmaya uygun. Giyeceğiniz tişörtün desen rengini artık kendiniz belirleyebilir hatta kendiniz boyayabilirsiniz. Mandala baskılı tişört modellerimiz:

 • Zebra Desenli Mandala Tişört
 • Kaplumbağa Desenli Mandala Tişört
 • Kelebek Desenli Mandala Tişört
 • Fil Desenli Mandala Tişört
 • Panda Desenli Mandala Tişört
 • Kurt Desenli Mandala Tişört

Yeni modellerimiz de mandala severler için hazırlanmaya devam ediyor. Mandala boyamayı ve mandala desenini günlük hayatta kullanmayı sevenler için üretilen mandala baskılı tişörtler satışta.

Tişört Ne Zaman Kullanılmaya Başladı_

Tişört tarihi pek eskilere dayanmıyor. 1900'lü yıllarda kullanılmaya başlayan tişörtün ilk üretim yeri ise Amerikadır. Tişört başlarda sadece askerler tarafından kullanılsa da hızla gündelik hayatta da kullanılmaya başlandı. Tişörtlerin modaya girmesi, popüler olmasını sağlayan ise Hollywood ve sinema sektörü sayesinde oldu. Kısa sürede Avrupa'da da mağazalarda yer aldı.

Baskılı Tişörtler

Özellikle gençler arasında son yıllarda baskılı tişört giyiminin oldukça sık olduğunu görüyoruz. Bunun nedeni ise tişörtler üzerine popüler kültür figürlerinin yer alması. Kişiler kendi sevdikleri ve beğendikleri figürleri üstlerinde taşıma fikrini benimsiyorlar. Belli bir ideolojinin, dizinin, filmin, düşünürün, liderin, okulun, takımın, şehrin, sanat eserinin sembolünü kıyafet üzerinde kullanmak çoğu gence cazip geliyor. Bu sayede kalabalık içerisinde ortak noktaları bulunan insanların birbirini bulması kolaylaşıyor. Bizler de baskılı tişörtler sayesinde kişilerin kendilerini rahat ettikleri şekilde ifade etmelerini sağlıyoruz. Sattığımız pek çok mandala baskılı tişört sayesinde tişört seçeneklerine pek çok yeni tarz ve çeşitlilik katıyoruz.

 

Tüm Görsel ve Marka Hakları Saklıdır, İzinsiz kullanım durumunda yasal haklarımızı korumak içim işlem yapılmaktadır.